Home > LED Plug Light > Square LED Plug Light > 11W LED Plug Light G24D/G24Q/GX24D/GX24Q/G23/E27/E14/B22
11W LED Plug Light G24D/G24Q/GX24D/GX24Q/G23/E27/E14/B22
  • 5W LED Plug Light G24D/G24Q/GX24D/GX24Q/G23/E27/E14/B22
  • 7W LED Plug Light G24D/G24Q/GX24D/GX24Q/G23/E27/E14/B22
  • 8W LED Plug Light G24D/G24Q/GX24D/GX24Q/G23/E27/E14/B22
  • 9W LED Plug Light G24D/G24Q/GX24D/GX24Q/G23/E27/E14/B22
  • 10W LED Plug Light G24D/G24Q/GX24D/GX24Q/G23/E27/E14/B22
  • 12W LED Plug Light  G24D/G24Q/GX24D/GX24Q/G23/E27/E14/B22
  • 13W LED Plug Light G24D/G24Q/GX24D/GX24Q/G23/E27/E14/B22
  • 4W LED Plug Light G24D/G24Q/GX24D/GX24Q/G23/E27/E14/B22
  • 20W LED Plug Light G24D/G24Q/GX24D/GX24Q/G23/E27/E14/B22
  • Product Name:
  • Model No.:
    F-Plug S-11W
  • Minimum Order:
    1
Product Abstract:
LED plug light, 11W SMD2835/SMD5050, G24D/G24Q/GX24D/GX24Q/G23/E27/E14/B22, clear/frosted, warm/natural/cool white, 85-265VAC, to replace 24W traditional PLL lamp.
Product Description
Product Features
3. Aluminum alloy shell and aluminum plate, anti-static, dust-proof and anticreep.
4. Easy installation, high luminous intensity, luminous evenly.
Item
11W LED Plug Light
Lamp Base
G24D/G24Q/GX24D/GX24Q/G23/E27/E14/B22
Materials
6063 Aluminum + PC
Dimension
L164*W35*H35mm
Wattage
11Watt
LED Chip
SMD5050/SMD2835
PC Cover
Clear/Frosted
Luminous Flux
Approximate 1210Lumens
Color Temperature
Warm White: 3000K-3500K
Natural White: 5000K-5500K
Cool White: 6000K-6500K
Input Voltage
85-265VAC
Net Weight
0.14KG
Package
Separately Packaging 1pcs/Box
Beam Angle
120degree
Power Factor
>0.9
Color Rendering Index
>80
Approval
CE,RoHS
Lifespan
>50,000hours
To Replace
About 24W Traditional Lamp
Storing Temperature
-20~50celsius
Operating Temperature
-10~45celsius
11W LED PL 2pinsE27 G24 LED Plug 11W11W LED Plug LampG24 11W LED Plug Lamp11W LED Plug LightingG24 2pins LED PL4pins 11W LED Plug LampLED PL in Clear Cover
11W LED PL LampG24 11W LED PL LampG23 11W LED PL LampE27 11W LED PL LampMilky 11W LED PL Lamp