Home > LED Plug Light > Square LED Plug Light > 12W LED Plug Light G24D/G24Q/GX24D/GX24Q/G23/E27/E14/B22
12W LED Plug Light G24D/G24Q/GX24D/GX24Q/G23/E27/E14/B22
  • 5W LED Plug Light G24D/G24Q/GX24D/GX24Q/G23/E27/E14/B22
  • 7W LED Plug Light G24D/G24Q/GX24D/GX24Q/G23/E27/E14/B22
  • 8W LED Plug Light G24D/G24Q/GX24D/GX24Q/G23/E27/E14/B22
  • 9W LED Plug Light G24D/G24Q/GX24D/GX24Q/G23/E27/E14/B22
  • 10W LED Plug Light G24D/G24Q/GX24D/GX24Q/G23/E27/E14/B22
  • 11W LED Plug Light G24D/G24Q/GX24D/GX24Q/G23/E27/E14/B22
  • 13W LED Plug Light G24D/G24Q/GX24D/GX24Q/G23/E27/E14/B22
  • 4W LED Plug Light G24D/G24Q/GX24D/GX24Q/G23/E27/E14/B22
  • 20W LED Plug Light G24D/G24Q/GX24D/GX24Q/G23/E27/E14/B22
  • Product Name:
  • Model No.:
    F-Plug S-12W
  • Minimum Order:
    1
Product Abstract:
164mm LED plug light, 12W SMD5050/SMD2835, G24D/G24Q/GX24D/GX24Q/G23/E27/E14/B22, clear/milky, warm/natural/cool, 85-265VAC, 3 years warranty.
Product Description
Product Features
3.Aluminum alloy shell and aluminum plate, anti-static, dust-proof and anticreep.
4. Easy installation, high luminous intensity, luminous evenly.
Item
12W LED Plug Light
Lamp Base
G24D/G24Q/GX24D/GX24Q/G23/E27/E14/B22
Materials
6063 Aluminum + PC
Dimension
L164*W35*H35mm
Wattage
12Watt
LED Chip
SMD5050/SMD2835
PC Cover
Clear/Frosted
Luminous Flux
Approximate 1320Lumens
Color Temperature
Warm White: 3000K-3500K
Natural White: 5000K-5500K
Cool White: 6000K-6500K
Input Voltage
85-265VAC
Net Weight
0.15KG
Package
Separately Packaging 1pcs/Box
Beam Angle
120degree
Power Factor
>0.9
Color Rendering Index
>80
Approval
CE,RoHS
Lifespan
>50,000hours
To Replace
About 27W Traditional Lamp
Storing Temperature
-20~50celsius
Operating Temperature
-10~45celsius
12W LED PLL LightG24 12W LED PLL LightG24Q 12W LED PLL LightG24D 12W LED PLL LightG23 12W LED PLL Light12W LED PLL Lighting Lamp